logo
logo

Spory korporacyjne i spory wspólników

Adwokat

Patryk Kruczek

Zadzwoń do mnie lub napisz:

Kancelaria:

ul. Skawińska 13/50,
31-066 Kraków

Poszukujesz pomocy w zakresie sporów korporacyjnych oraz sporów wspólników?
Skontaktuj się z nami!

Prowadzenie spółki bezpośrednio łączy się z możliwością wystąpienia ryzyka sporów korporacyjnych i konfliktów wspólników na różnym tle. Mogą być spowodowane różnymi wizjami wspólników odnośnie do ukierunkowania rozwoju spółki, odmiennie zdefiniowanymi celami, a także problemami w kontaktach osobistych, zakłócającymi dalsze działanie spółki. W kancelarii KPR Kruczek mamy świadomość, że w biznesie dąży się do unikania konfliktów, jednak nie w każdej sytuacji jest to możliwe. Spory wspólników chwilami są nieuniknione, dlatego powinno się wiedzieć, jak postępować w przypadku ich wystąpienia oraz znać sposoby radzenia sobie z nimi.

kiedy upadłość firmy jest niemożliwa

W związku ze sporami korporacyjnymi i sporami wspólników oferujemy wsparcie prawne w zakresie:

Z
Zwiększenia lub zmniejszenia wpływu na działalność spółki
Z
Stwierdzania nieważności uchwały
Z
Uchylenia uchwały zgromadzenia wspólników
Dysponujemy bogatym doświadczeniem w kwestii sporów korporacyjnych, m.in. sporów między wspólnikami spółek osobowych i kapitałowych, konfliktów między członkami organów spółek, a także sporów kompetencyjnych. Reprezentujemy sprawy naszych klientów w sporach sądowych, które dotyczą spółek handlowych w kontekście wyłączenia wspólnika, rozwiązania spółki lub w przypadku roszczeń spółki przeciwko wspólnikom, a także członkom jej organów. Świadczymy wsparcie prawne w sprawach dotyczących zaskarżania uchwał spółek kapitałowych. Reprezentujemy spółki, członów organów, a także wierzycieli podczas postępowań upadłościowych oraz naprawczych.

Nierozwiązane spory korporacyjne mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Wsparcie doświadczonych prawników w celu przeciwdziałania sporom korporacyjnym oraz sporom wspólników wspomaga skuteczne rozwiązywanie konfliktów już na początku ich wystąpienia, zapewnia dalszy, zrównoważony rozwój. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego klienta, biorąc pod uwagę charakter relacji między wspólnikami.

Dbamy o wprowadzenie odpowiednich działań prewencyjnych.

MASZ PROBLEM PRAWNY? SKONSULTUJ GO Z NAMI!
ZADZWOŃ – POMOŻEMY

668 163 060