logo
logo

Transakcje i umowy w IT

Adwokat

Patryk Kruczek

Zadzwoń do mnie lub napisz:

Kancelaria:

ul. Skawińska 13/50,
31-066 Kraków

Poszukujesz pomocy prawnej w zakresie generalnego wykonawstwa?
Skontaktuj się z nami!

Działania prawne w obszarze IT oraz nowych technologii wymagają odpowiedniego rozumienia środowiska branży oraz specyfiki funkcjonowania w tym sektorze. Świadczone przez nasz zespół usługi realizujemy kompleksowo, łącząc pomoc prawną ze strategicznym doradztwem biznesowym. Indywidualnie podchodzimy do każdego klienta, tak by nasze działania w zakresie transakcji i umów w IT wpisywały się w trendy obecne na rynku.

Zajmujemy się wszechstronnym doradztwem prawnym dla firm w branży IT, nowych technologii, prowadzących software house, agencji interaktywnych, startupów, a także pracujących w pojedynkę. Świadczymy doradztwo w zakresie projektów IT. Uregulujemy kwestie prawne Twojego projektu i przedsiębiorstwa oraz zadbamy o jego właściwe funkcjonowanie.
kiedy upadłość firmy jest niemożliwa

W ramach pomocy prawnej związanej z transakcjami i umowami IT zapewniamy:

Z
Negocjowanie i sporządzanie umów:

  • Licencyjnych
  • O sprzedaż
  • O korzystanie z oprogramowania
Z
Doradztwo prawne w sprawie korzystania z oprogramowania Open Source.

Słuchamy naszych klientów i rozumiemy ich potrzeby.

Udzielamy wsparcia przedsiębiorstwom z branży IT na każdym etapie ich funkcjonowania przez:

=

Transakcje w IT,

=

Umowy

=

Ulgi podatkowe

Transakcje w IT realizujemy poprzez przygotowywanie i weryfikację istniejących umów między pracownikami, podwykonawcami, aby zadbać o bezpieczeństwo praw do projektu. Przeprowadzamy audyt przepływu praw własności intelektualnej, m.in. praw autorskich, a także ich wycenę – aplikacji, serwisów, kodów źródłowych. Pomagamy dobrać najkorzystniejszą metodę wyceny określonego prawa.

W zakresie umów oferujemy umowy licencji oraz przeniesienia praw autorskich, ochronę know-how i baz danych. Sporządzamy umowy o sprzedaż zespołów programistów, uwzględniając zabezpieczenia gwarancyjne określające zmiany składu osobowego zespołu. Dbamy o właściwe stosunki pomiędzy podwykonawcami i współtwórcami, przygotowując odpowiednie umowy.

W ramach ulg podatkowych zapewniamy doradztwo podczas wyboru struktury organizacyjnej spełniającej założenia biznesowe i umożliwiającej pozyskanie upustów dla branż IT. Przygotowujemy wnioski o wydanie interpretacji indywidualnych dotyczących prawa podatkowego.

MASZ PROBLEM PRAWNY? SKONSULTUJ GO Z NAMI!
ZADZWOŃ – POMOŻEMY

668 163 060