logo
logo

Umowa akredytywa dokumentowa

Adwokat

Patryk Kruczek

Zadzwoń do mnie lub napisz:

Kancelaria:

ul. Skawińska 13/50,
31-066 Kraków
Akredytywa dokumentowa to umowa, która jest nieodwołalnym, pisemnym zobowiązaniem banku otwierającego (banku importera – kupującego) wobec beneficjenta akredytywy (eksportera– sprzedającego), do opłacenia płatności za dostarczony towar, na podstawie dokumentów okazywanych w ramach akredytywy zgodnej z jej warunkami.
kiedy upadłość firmy jest niemożliwa

W ramach naszych usług zajmujemy się:

Z
Przygotowaniem projektów umów akredytywy dokumentowej
Z
Weryfikacją umów już przygotowanych
Z
Opiniowaniem umów akredytywy dokumentowej
Z
Doradztwem i reprezentacją przed sądami w sprawach umów akredytywy dokumentowej
Akredytywa dokumentowa to umowa, która jest nieodwołalnym, pisemnym zobowiązaniem banku otwierającego (banku importera- kupującego) wobec beneficjenta akredytywy (eksportera– sprzedającego), do opłacenia płatności za dostarczony towar, na podstawie dokumentów okazywanych w ramach akredytywy zgodnej z jej warunkami.

Akredytywa

Zaletą akredytywy jest gwarantowana przez bank możliwość otrzymania płatności za dostarczony towar, uwarunkowana wyłącznie przedstawieniem w placówce banku odpowiednich dokumentów, zgodnych z warunkami akredytywy, ustalonymi przez Strony w obecności banku.

Rozważenie podstaw do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości:

R
Zleceniodawca akredytywy– (kupujący) zapewnienia finansowanie dla banku otwierającego akredytywę.
R
Bank otwierający akredytywę- działa na zlecenie importera (kupującego), jego obowiązkiem jest przede wszystkim dokonanie płatności za przedłożone przez beneficjanta dokumenty, zgodnie z warunkami akredytywy.
R
Bank pośredniczący – działa w charakterze pośrednika, jednak w zależności od rodzaju akredytywy.
R
Beneficjent akredytywy- czyli sprzedawca (eksporter), to na jego rzecz zostaje ustanowiona akredytywa.

warunki umowy

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie kontraktu podstawowego oraz warunków akredytywy, w których należy precyzyjnie określić, jakiego rodzaju dokumenty będą pozwalały na otrzymanie płatności. Niewłaściwe oznaczenie tych dokumentów może pozbawić sprzedawcę możliwości otrzymania zapłaty lub otrzymanie jej w niepełnej wysokości, dlatego, aby uniknąć kłopotów, warto tego typu kwestie konsultować z prawnikiem specjalizującym się w prawie cywilnym, a w tym przypadku w umowach akredytywy dokumentowej. Pamiętajmy, że doświadczony pełnomocnik w prawidłowy sposób zabezpieczy nasze interesy.

MASZ PROBLEM PRAWNY? SKONSULTUJ GO Z NAMI!
ZADZWOŃ – POMOŻEMY

668 163 060