logo
logo

Zmiana wspólnika

Adwokat

Patryk Kruczek

Zadzwoń do mnie lub napisz:

Kancelaria:

ul. Skawińska 13/50,
31-066 Kraków

Poszukujesz pomocy w zakresie zmiany wspólnika w spółce?
Skontaktuj się z nami!

Naturalną konsekwencją wynikającą z działania spółki są modyfikacje w składzie osobowym wspólników. Zmiany wspólników są wywołane różnymi przyczynami. W niektórych sytuacjach wspólnicy nie chcą przedłużać współpracy w spółce, podejmują decyzję o przekazaniu udziałów/akcji swoim następcom lub zmierzają do zwerbowania inwestora, który postanowi dołączyć do spółki.

W każdej spółce mamy do czynienia z pracownikami, posiadającymi udziały bezpośrednie bądź pośrednie, dostępne przez inne podmioty prawa. Zmiany mające miejsce w życiu wspólników oraz w relacjach prawnych ich łączących, mają wpływ na funkcjonowanie całej spółki, formę jej działania i możliwość osiągania przez nią wyznaczonego, wspólnego celu.

Świadcząc pomoc prawną dla naszych klientów, doradzamy im także w kwestii kluczowych decyzji, które powinny zostać podjęte w kontekście ich majątku. Mamy doświadczenie w procesie przystępowania oraz występowania wspólnika ze spółki, zmianie wspólnika, zmianie obszaru zaangażowania danego wspólnika w spółce, a także dopasowania formy prawnej spółki do konkretnego składu wspólników.
kiedy upadłość firmy jest niemożliwa

W ramach pomocy prawnej podczas zmiany wspólnika oferujemy:

Z
Negocjacje ze spółką i wspólnikami
Z
Sporządzanie umów o zakup i sprzedaż praw udziałowych
Z
Negocjowanie i formułowanie szczególnych praw udziałowych
Z
Zwiększenie kapitału zakładowego
Z
Pozbawienie praw udziałowych

Pomagamy w rozwiązywaniu skomplikowanych przypadków, w których mamy do czynienia ze sporami wspólników, wykluczeniem wspólnika, zmianą wspólnika, bądź umorzeniem jego udziałów oraz rozwiązaniem lub całkowitą likwidacją spółki. Analizujemy mogące pojawić się skutki prawne i podatkowe, prezentujemy wskazane wspólnikom formy prawne działania spółki. Opracowujemy zmiany umowy spółki lub umowy wspólników, tak by zmodyfikować zakres praw i obowiązków, wkładów do spółki, a także kwestie związane z udziałem w zyskach.

MASZ PROBLEM PRAWNY? SKONSULTUJ GO Z NAMI!
ZADZWOŃ – POMOŻEMY

668 163 060